تعمیرات مبل دکورالتعمیر مبل در تهران

قوانین چیدمان منزل

همیشه پرسش مشترکی در بین مخاطبان وجود دارد کهمی پرسند : چرا دکوراسیون خانه مان به دلمان نمی نشیند؟ برخلاف این که همه چیز را از قبل تهیه و تدارک دیده اند، سبک مناسب را انتخاب کرده اند، حتی با هزینه زیاد مبلمان و وسایل را خریداری کرده اند اما باز هم به ان چیزی که می خواستند نرسیده اند و فکر می کنند یک جای کار می لنگد. من پاسخ این سوال را در 20 اشتباه رایج دکوراسیونی برای شما آماده کرده ام و مطمئن هستم اشکال کار در عدم آگاهی از همین اشتباهات است.

طراحی شلوغ اطراف تلویزیون

اشتباه : بعضی از افراد به این علاقه دارند که تمام دکوری ها و وسایل تزیینشان به خوبی دیده شوند. بنابراین آن ها را در اطراف تلویزیون می چینند. اما باید بدانید که واقعا لازم نیست تلویزیون مرکز توجه خانه شما باشد!

راه حل : بهتر است ابتدا قبل از قرار دادن تلویزیون، دیوار پشت آن را طراحی کرده و محل دقیقی برایش مشخص کنید. این کار باعث می شود که همه چیز تعریف شده باشد و شما به یک طراحی متفکرانه و شیک برسید

عدم وجود گیاهان خانگی

اشتباه : دکوراسیون بدون حضور گیاهان بسیار سرد و بی روح خواهد بود. به خصوص فضاهایی مانند نشیمن و اتاق خواب بدون وجود سبزی و گیاهان خانگی ناکامل به نظر می رسند.

راه حل : شما مجبور نیستید که خانه تان را به یک گلخانه بزرگ تبدیل کنید! فقط کافی است که گیاه مورد علاقه تان را پیدا کرده و چند گلدان کوچک تهیه نمایید. حتی می توانید از آن ها فقط برای روی میزها استفاده کنید.

انتخاب آباژور نامناسب در چیدمان

مشکل : یک آباژور با یک سبک منحصر به فردمی تواند جذابیت را به یک فضا اضافه کند، اما انتخاب کلاهک نامناسب می تواند نتیجه کاملا برعکس داشته باشد.

راه حل : بهتر است در انتخاب مدل کلاهک آبژور خود دقت بیش تری داشته و سبک و اندازه آن را متناسب با اتاق در نظر بگیرید.

تست رنگ های مختلف در دکوراسیون

اشتباه : به کار بردن رنگ در دکوراسیون می تواند بسیار مفید باشد اما شروع یک پروژه بدون دیدن رنگ ها در آن فضا یک اشتباه بزرگ است.

راه حل : شما باید قبل از انتخاب رنگ نهایی، تنالیته های مختلف از رنگ مورد نظرتان را روی یکی از دیوارها امتحان کرده و تاثیر آن را در فضا ببینید.

چیدن قاب عکس های زیاد در دکوراسیون

اشتباه : یعضی از افراد به عکس های و خاطرات قدیمی علاقه بساری دارند و به همین دلیل فضاهای مختلف خانه را پر از قاب عکس می کنند. در صورتی که این کار نه تنها باعث دیدن نشدن عکس ها می شود، بلکه شلوغی و هرج و مرج را به همراه دارد.

راه حل : ایجاد گالری دیواری. بهتر است یکی از دیوارهای خالی خانه تان را انتخاب کرده و آن را به یک گالری عکس تبدیل نمایید. با این کار عکس های موردعلاقه تان را به زیبایی روی دیوار نصب کرده و هر زمان که خواستید می توانید آن را عوض کنید.

نادیده گرفتن فضای ورودی خانه

اشتباه : فضای ورودی یک فرصتی فوق العاده برای نشان دادن شخصیت شما بوده و نماینده آن چیزی است که در خانه تان وجود دارد. خیلی از افراد به این فضا اهمیتی نمی دهند و آن را به حال خود رها می کنند.

راه حل : یک طراحی بسیار ساده خلق نمایید. لازم نیست حتما ایده های خیلی خاص و پیچیده داشته باشید. گاهی با استفاده از یک رنگ یا کاغذ دیواری برای دیوارها، نصب آینه و یا تابلوی هنری، جاکفشی زیبا و .... می توان یک ورودی جذاب طراحی نمود.

وجود کابل های بهم ریخته

اشتباه : دسته ای از سیم های درهم و برهم در فضاهای مختلف خانه دیده می شوند و این می تواند خطرناک نیز باشد.

راه حل : سازمان دهی به سیم های برق. برای این کار راه حل های ساده زیادی وجود دارد. به طور مثال شما می توانید از پوشش های رنگی برای سیم ها استفاده کنید. و یا آن ها ار در جعبه های نظم دهنده نگه داری کنید.

لوازم جانبی قدیمی

اشتباه : گاهی اوقات وسایل قدیمی را به همان شکل کهنه نگه می داریم و حاضر به عوض کردنشان نیستیم.

راه حل : با تغییرات بسیار کوچک مانند عوض کردن دستگیره ها و یا رنگ آمیزی می توانیم آن ها را نو کرده و دوباره استفاده نماییم.

مبلمان یکپارچه

اشتباه : بعضی از افراد فکر می کنند که حتما باید همه مبلمان و وسایل با یکدیگر ست شود. در صورتی که این یک اشتباه بزرگ است.

راه حل : سعی نمایید تعادل را بین مبلمان و وسایل برقرار کرده و تنوعی بینشان ایجاد کنید. به طور مثال اگر مبل های بزرگ و سنگین دارید از میزجلومبلی شیشه ای و آباژور ظریف در کنارش استفاده نمایید.

نگه داشتن وسایلی که دوستشان ندارید

اشتباه : یکی از بزرگترین اشتباهات در دکوراسیون نگه داشتن چیزهایی است که واقعا علاقه ای به آن ها ندارید.

راه حل : خلاص شدن از آن. بهترین راه حل این است که این وسایل را از خانه بیرون برده و جایگزینی بهتری برایشان انتخاب نمایید.

انتخاب صندلی ناهارخوری نامناسب

اشتباه : انتخاب صندلی مناسب برای ناهارخوری از اهمیت زیادی برخوردار است. انتخاب صندلی های خیلی سفت و بیش از اندازه رسمی برای ناهارخوری اشتباه بزرگی است.

راه حل : انتخاب صندلی راحتی. هنگام خرید صندلی ناهارخوری، روی آن نشسته و تصمیم بگیرید که آیا برای استفاده مدت طولانی مناسب خواهند بود یا نه. همچنین ارتفاع میز ناهار خوری خود را قبل از اینکه صندلی ها را بخرید، اندازه گیری کنید تا اطمینان حاصل کنید که خیلی کوتاه یا بلند نباشند.

خانه نامرتب

اشتباه : نامرتب و نامنظم بودن خانه نه تنها باعث ایجاد یک زندگی پر از استرس می شود، بلکه تمام زیبایی یک فضا را نیز خراب می کند.

راه حل : استفاده از فضای ذخیره سازی مخفی. سبدهای حصیری و شیک متناسب با دکوراسیون می توانند به راحتی در کمدها و قفسه ها قرار گرفته و فضای مناسبی برای نگهداری وسایل اضافی باشند.

پیروی از مد روز

اشتباه : گاهی اوقات پیروی از یک مد که بعد از مدتی نیز قدیمی می شود یک اشتباه بزرگ خواهد بود. زیرا برای رسیدن به آن مد هزینه می کنید اما پس از مدتی زیبایی اش را از دست داده و وسایل خریداری شده را نیز نمی توانید دور بیندازید.

راه حل : سبک خود را انتخاب کنید. رسیدن به سبک شخصی تان در دکوراسیون باعث می شود همیشه از دیدن آن لذت ببرید و هیچ گاه هم قدیمی نخواهد شد.

به کار بردن بیش از حد نقش ها

اشتباه : اگر تعداد زیادی رنگ یا الگو در دکوراسیون به کار ببرید، خانه تان را شلوغ و پر هرج و مرج خواهید کرد.

راه حل : الگوها را با دقت انتخاب نمایید. سعی نمایید رنگ ها و نقش ها را در ترکیب با یکدیگر انتخاب کرده و از کنار هم قرار دادن نقش های متفاوت خودداری کنید.

فرش نامناسب برای دکوراسیون

اشتباه : فرش هایی که بیش از اندازه کوچک هستند علاوه بر این که فضا را خالی نشان می دهند به راحتی حرکت کرده و روی کف پوش سر می خورند.

راه حل : انتخاب یک قالیچه با ابعاد مناسب. اگر فرش انتخابی شما اندازه مناسب داشته باشد، به راحتی تا پایه های مبلمان رسیده و علاوه بر پر کردن فضا حرکت نیز نمی کند.

نورپردازی نامناسب

اشتباه : در هر اتاق از خانه، شما می خواهید انواع مختلف نورپردازی را برای زمان های مختلف روز انتخاب کنید. در صورتی که این کار باید با دقت و تخصص انجام شود.

راه حل : نورپردازی کاربردی. هر فضا باید با توجه به عملکرد و کاربردش نورپردازی شده و این امر نیاز به درک درست از روشنایی دارد. به عنوان مثال، نورپردازی زیر کابینت با نورپردازی کلی آشپزخانه متفاوت خواهد بود.

کاور مبل

اشتباه : اگر شما مبلمان خود را دوست دارید، راه های جالب دیگری به جز استفاده از روکش های ضخیم پلاستیکی برای محافظت از آن ها وجود دارد.

راه حل : استفاده از روکش های شیک. بهتر از پارچه های سبک و ساده برای مبلمان استفاده نمایید. گاهی اوقات پهن کردن یک پتو به عنوان شال مبل نیز می تواند همان کار را برای شما انجام دهد

استفاده از گل مصنوعی

اشتباه : استفاده از گل های مصنوعی در دکوراسیون یکی دیگر از این اشتباهات است. آن ها گرد و غبار را روی خودشان جمع می کنند و بو و زیابیی گل های طبیعی را نیز ندارند.

راه حل : استفاده از میوه های طبیعی. به غیر از گیاهان طبیعی از میوه ها نیز می تونید استفاده کنید. قار دادن آن ها در ظروف پایه دار و یا شیشه ای طراوت خاصی را به خانه تان می آورد. در این زمینه می توانید مطلب دکوراسیون با میوه، ۴۰ دیزاین برای ورود دنیای میوه ها به خانه! را نیز مطالعه نمایید.

منبع : چیدانه