تعمیرات مبل دکورالتعمیر مبل در تهران

تعمیرات مبل شکسته

تعمیر مبل شکسته یکی از بیشتر درخواست ها در زمینه مرمت و بازسازی مبلمان است که همه روزه توسط بازدیدکنندگان وب سایت دکورال صورت میگیرد و یکی از کارهای روتین و مداوم این کارگاه بشمار میرود. مرکز تخصصی رویه کوبی و تعمیرات مبل دکورال آماده همکاری با شما عزیزان جهت بازسازی و تعمیر مبل شکسته میباشد. با ما تماس بگیرید

همانطور که اشاره شد تعمیر مبل شکسته متقاضیان زیادی دارد ولی باید بدانیم که برخی از شکستگی ها قابلیت تعمیر ندارند و برخی هم ممکن است ارزش تعمیر کردن نداشته باشد !

آیا مبل شکسته ارزش تعمیر کردن دارد؟

پرسشی که قبل از درخواست تعمیر باید از خود داشته باشید این است که آیا مبل شکسته شما ارزش تعمیر کردن دارد یا خیر. در برخی موارد شکستگی بر اثر یک اتفاق و نسبتا جزئی است و در برخی موارد شکستگی در اثر گذشت زمان و فرسودگی مبل اتفاق می افتد. اگرچه مهمترین دلیل شکستگی مبل ( پایه مبل، تاج و دسته مبل، نشیمن مبل و ... ) استفاده ناصحیح از آن است. نگهداری از مبلمان

تعمیر مبل شکسته

مبل های فرسوده که دارای شکستگی های متعدد، فنرهای از هم گسیخته و کلاف خرد شده میباشند ارزش تعمیر کردن ندارند و چنانچه اقدام به انجام اینکار کنید پس از کوتاه مدتی مجبور خواهید بود مجددا برای تعمیر مراجعه نمایید  یا بفکر خرید یک دست مبل نو باشید. برای اینکه بدانید آیا مبل شما ارزش تعمیر کردن دارد یا خیر حتما نظر یک کارشناس تعمیرات مبل را جویا شوید. در ادامه به برخی از مواردی اشاره شده است که میتوانید با خیال آسوده برای تعمیر مبل شکسته خود اقدام کنید

  1. پایه مبل : اگر پایه مبل شما بصورت افقی ( تقریبا افقی ) شکسته باشد میتوان آنرا بازسازی کرد و با کمی احتیاط مجددا از آن استفاده کرد. تعمیر پایه مبل
  2. تاج مبل : تاج مبل بخش عمده ای زیبایی مبل را شامل میشود و در صورت شکستگی ( به گونه ای که نقش و نگار آن از بین نرفته باشد ) میتوان آنرا تعمیر کرد.
  3. نشیمن مبل : فنر، فنر لول، تسمه و فوم مواردی هستند که در نشیمن مبل استفاده میشود. اگر بخشی از کلاف این قسمت شکسته باشد استفاده از آنرا تقریبا غیر ممکن میکند ولی با تمیر آن مثل روز اول میتوانید از آن استفاده کنید. همچنین در بعضی از انواع مبلمان امکان تعویض این بخش وجود دارد.
  4. دسته های مبل : یکی از بخشهای پر آسیب که منجر به مراجعه برای تعمیر مبل شکسته میباشد دسته مبل. معمولا این قسمتها قابلیت ترمیم و بازسازی دارد.
  5. گوشواره : به سادگی قابل تعمیر هستند.
  6. نبشی های شکسته و خرد شده : این مورد بیشتر در مورد مبل استیل و برای استحکام بیشتر پایه های مبل کاربرد دارد که با تعویض این نبشی ها مبل شما مثل روز اول قابل استفاده خواهد بود.

رویه کوبی مبل شکسته

در بسیاری موارد که شکستگی مبل در بخشهای داخلی آن مانند دسته های مبل راحتی، نشیمن مبل و در کل داخل کلاف مبل ایجاد میشود نیاز است تا ابتدا پارچه یا رویه مبل و محتوی مبل از کلاف مبل جدا شود و سپس بخش آسیب دیده را تعمیر کرد. در اینصورت مبل شما نیاز به رویه کوبی مجدد دارد.

مراحل تعمیر و رویه کوبی مبل شکسته

  1. پارچه مبل با احتیاط کامل از کلاف مبل جدا میشود ( در صورت نیاز شستشو هم انجام خواهد شد )
  2. ابر، اسفنج، فوم و سایر محتوی برداشته میشود
  3. بخش شکسته شده ترمیم شده و مجددا پس از قرار دادن محتوی مبل رویه کوبی میشود.

بهترین، آسانترین و موثرترین راه حل برای تعمیر مبل شکسته، تماس، مشاوره و مراجعه به تعمیرات مبل دکورال است. برای مشاوره و راهنمایی میتوانید تصاویر مبل خود را از طریق پیامرسانهای واتس آپ و تلگرام برای ما ارسال نمایید.